A feltételes lépések használhatók itt a klubban is, csakúgy, mint szinte mindenhol, ahol levelezési sakkot játszanak.
Ezek felgyorsíthatják a játékot azzal, hogy az egyértelmű válaszlépéseket rögzíteni lehet, melyek aztán az ellenfél lépése után automatiksan, azonnal végrehajtódnak, feltéve, hogy a feltételként megadott lépés történt meg,
Több lépésre előre is megadhatunk feltételes lépés láncokat, és különböző feltételes lépés láncokat adhatunk különböző variációkhoz.
Csakúgy, mint a hagyományos levelezési sakkban, a feltételes lépéseket itt is láthatja az ellenfél.
Elérhető: 2003.01.17
A sakkszerver és a klub legfontosabb jellemzőit a következő lista foglalja össze. Kattints bármelyikre a részletekért.
Az élő értékszámrendszer megalkotójáról, Élő Árpádról kapta a nevét. Ő 1903-ban született, majd 10 éves korában családjával az Egyesült Államokba emigrált. A Chicago Egyetemen tanult, majd később, a Marquette Egyetemen (Milwaukee) fizika professzori címet szerzett.
Sakkozni tízéves kora tájékán tanult meg, később sok sakkversenyen is részt vett. Kilencszer volt Wisconsin állam bajnoka 1935 és 1961 között.
Aktív tagja volt az USCF-nek (United States Chess Federation - az Egyesült Államok Sakkszövetsége) megalakulása, azaz 1939 óta.
Húsz évet töltött a értékszámrendszer fejlesztésével és ellenőrzésével, a rendszert 1970-ben vette át a FIDE (World Chess Federation - Nemzetközi Sakkszövetség).
1978-ban adta ki a "The Rating of Chessplayers, Past and Present" (a sakkjátéksokok értékelése a múltban és most) című könyvét, ez a munka tekintett az élő értékszámrendszer alapjának. A legtöbb egyesület, mely számítja a játékosai játékerejét, ezt a módszert, vagy valamelyik variánsát használja.
Küldj megjegyzést!
Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.
Eszközök
A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak: