A klub fejlesztésében és működtetésében szívesen látunk segítőkész önkénteseket, akik tapasztalatukkal, munkájukkal jobbá tehetik a klubot.
Elkél a segítség a következő területeken:
Webmester: a szájt kinézete már több, mint megfelelő, de elkél még további fejlesztés, grafika, új ötletek megvalósítása is lehetséges.
Tartalomszerkesztő: a Történetek oldalon érdekes dolgokat találhatsz innen onnan, az Internetről, könyvekből, vagy máshonnan összeszedve. Ha járatos vagy a sakk világában, megoszthatod tudásodat ezen oldalak olvasóival, kellemes perceket szerezve nekik, amíg az írásaid olvassák. Ha érdekel a dolog, saját hozzáférést kaphatsz az adminisztrációs felülethez, mely segítségevel szerkesztheted a Történetek terület anyagait.
Nyelvi csapat résztvevő: a sakkszerver több nyelven is képes kommunikálni. A nyelvek támogatását nyelvi csapatok végzik, melyek önkéntesekből állnak. A nyelvi támogatással kapcsolatos feladatok kisebb részekre vannak osztva, ezekbe lehet besegíteni mind a meglévő nyelvi csapatokba, mind pedig új csapatok alakításába.
Jelenleg a következő csapatok működnek, illetve formálódnak: Magyar Nyelvi Csapat (működik) Angol Nyelvi Csapat (működik) Német Nyelvi Csapat (működik) Olasz Nyelvi Csapat (alakulóban) Spanyol Nyelvi Csapat (alakulóban)
Természetesen új nyelv támogatása (új nyelvi csapat létrehozása) is lehetséges!
Sakkverseny tanácsadó: levelezési vagy emailsakk szakértő, aki tudna segíteni további sakkversenyek megvalósításában, menedzselésében. Részletes ismeretekkel a különböző típusú versenyekről, és tapasztalattal.
Amit várunk: komoly szándék, némi szabadidő.
Amit kínálunk: csapatmunka, elismerés.
Ha úgy gondolod, hogy részvételeddel tudsz segíteni a klub működtetésében, kérlek keress meg engem (Gálos Andrást) a Kapcsolat oldal szerint.
Die Unterstützung der deutschen Sprache braucht freiwillige Aushelfer.
Mehr darüber: Klicken Sie an die Flagge.
Link az E4EC-re
IGEN, jó lenne, ha tennél egy linket a honlapodra, mely a klub jelen honlapjára mutat.
Használhatod az alábbi képet és linket ehhez:
A versenysakkban egy győztes partiért egy pont jár, a döntetlenért egy fél, a vesztett parti nulla pontot ér. A verseny végén a rangsor felállítása egyszerű összeadással könnyen megvalósítható.
A korai XIX. században, amikor a modern versenyszerű játék elkezdődött, a döntetlenek nem számítottak, és az győzött, aki előbb elért egy megadott számú győzelmet, vagy akinek a legtöbb nyert partija volt egy adott számú játék után.
A sokrésztvevős versenyekben a döntetleneknek is jutott már szerep. A szabályokat úgy hozták, hogy ne legyen érdemes döntetlent játszani, de ez komoly ellenállásba üzközött. Később e szabályokat ejtették és a döntetlenek fél pontot értek.
Küldj megjegyzést!
Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.
Eszközök
A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak: