A következõ három módszer bámelyikével kapcsolatba léphetsz velünk.
Légy szíves vedd figyelembe, hogy sok üzenetet válaszolunk meg naponta, légy egyértelmû és lényegre törõ, és hagyd az összes korábbi beszélgetést beidézve a leveledben.
1. Kapcsolat emailen keresztül
Légy szíves válaszd ki a megfelelõ személyt és emailcímet a következõ táblázatból:
Terület
Személy
Emailcím
Írj a segitseg@e4ec.org-ra, ha segítségre szorulnál a szerver használatával kapcsolatban
Írj a Postmaster-nek, ha bármi gondod adódott volna emailek nekünk vagy a sakkszervernek való küldésével, illetve tõlünk, vagy a sakkszervertõl való fogadásával
Használhatod a következõ formot is, ha üzenetet akarsz küldeni nekünk.
3. Kapcsolat a fórumokon keresztül
Ha a klub regisztrált játékosa vagy, használhatod a webes fórumokat is arra, hogy kapcsolatba lépj velünk. A többi játékos és a látogatók is elolvashatják majd az üzenetedet, ez tehát egy nyilvánosabb forma, mint az elõzõ kettõ.
A fórumokat itt találod: http://www.e4ec.org/sakk_forum.html
1836-ban született Prágaban, világbajnok 1866-1894-ig.
A pozíciós játék alapjait tette le, ezzel a modern sakk megalapítójává vált. Kétségtelen, hogy Steinitz úgy fejezetet nyitott a sakk történelmében. Óvatossága, gazdaságosságra törekvő játékvezetése miatt szinte törvényszerű volt a korszak nagy támadóinak - Csigorinnak és Gunsbergnek - alulmaradása. Szemléletét, mely a jövőt hirdette, nem értékelte a kor, melyben élt. A kor játékosai nem sok figyelmet szenteltek a gyalogoknak, az állás szerkezetének, ellentétben Steinitzzel, aki talán túlzottan sok figyelmet is szentelt rájuk. Az első hivatalos világbajnokságon - 1886-ban New Yorkban, és St. Louisban - Steinitz 5 döntetlen mellett 10:5-re győzött a lengyel Johannes Hermann Zukertort ellen. Címét megvédte Isidor Gunsberggel, és kétszer Mihail Csigorinnal szemben is. Aztán 1894-ben az Emanuel Lasker elleni világbajnoki döntőben vesztette el címét.
Élete végén lelkileg összetört emberként vonult ideggyógyintézetbe, 1900-ban New Yorkban halt meg.
A sakkjáték hivatalos szabályai szerint döntetlen igényelhető, ha egy állás már a harmadik alkalommal ismétlődik meg, vagy ha az utolsó 50-50 lépésben nem történt sem gyaloglépés, sem ütés.
Döntetlen úgy igényelhető itt, hogy a lépés végére két egyenlőségjelet kell tenni.
Ha a döntetlen igénylés jogos volt, akkor a játék döntetlennel véget ér.
Ha nem volt jogos, akkor döntetlen ajánlatnak minősül, amit az ellenfél vagy elfogad, vagy nem.