Board   E4EC
 
Itt megtalálsz mindent arról, hogy hogyan lehet kapcsolatba lépni velünk
  Kapcsolat


A következõ három módszer bámelyikével kapcsolatba léphetsz velünk.
Légy szíves vedd figyelembe, hogy sok üzenetet válaszolunk meg naponta, légy egyértelmû és lényegre törõ, és hagyd az összes korábbi beszélgetést beidézve a leveledben.

1. Kapcsolat emailen keresztül

Légy szíves válaszd ki a megfelelõ személyt és emailcímet a következõ táblázatból:

Terület Személy Emailcím
Írj a segitseg@e4ec.org-ra, ha segítségre szorulnál a szerver használatával kapcsolatban Segítség segitseg@e4ec.org
Keresd Gálos Andrást, ha gondban vagy a szerver használatával, illetve bármi más tárgyban, mely nem illeszkedik a következõ területekhez Gálos András galosa@e4ec.org
Írj a Webmaster-nek a jelen website-tal, annak tartalmával, megjelenésével kapcsolatban Webmaster webmaster@e4ec.org
Írj a Postmaster-nek, ha bármi gondod adódott volna emailek nekünk vagy a sakkszervernek való küldésével, illetve tõlünk, vagy a sakkszervertõl való fogadásával Postmaster postmaster@e4ec.org


2. Kapcsolat a következõ form segítségével

Használhatod a következõ formot is, ha üzenetet akarsz küldeni nekünk.
Címzett: (Akinek a levelet küldeni akarod)
Neved: (A valódi vagy a beceneved)
Emailcímed: (Ahova a választ küldhetjük)
Tárgy: (Amirõl a leveled szól)
Üzeneted:

3. Kapcsolat a fórumokon keresztül

Ha a klub regisztrált játékosa vagy, használhatod a webes fórumokat is arra, hogy kapcsolatba lépj velünk. A többi játékos és a látogatók is elolvashatják majd az üzenetedet, ez tehát egy nyilvánosabb forma, mint az elõzõ kettõ.
A fórumokat itt találod: http://www.e4ec.org/sakk_forum.html


 
Élő Árpád

ArpadElo Az élő értékszámrendszer megalkotójáról, Élő Árpádról kapta a nevét. Ő 1903-ban született, majd 10 éves korában családjával az Egyesült Államokba emigrált. A Chicago Egyetemen tanult, majd később, a Marquette Egyetemen (Milwaukee) fizika professzori címet szerzett.
Sakkozni tízéves kora tájékán tanult meg, később sok sakkversenyen is részt vett. Kilencszer volt Wisconsin állam bajnoka 1935 és 1961 között.
Aktív tagja volt az USCF-nek (United States Chess Federation - az Egyesült Államok Sakkszövetsége) megalakulása, azaz 1939 óta.
Húsz évet töltött a értékszámrendszer fejlesztésével és ellenőrzésével, a rendszert 1970-ben vette át a FIDE (World Chess Federation - Nemzetközi Sakkszövetség).
1978-ban adta ki a "The Rating of Chessplayers, Past and Present" (a sakkjátéksokok értékelése a múltban és most) című könyvét, ez a munka tekintett az élő értékszámrendszer alapjának. A legtöbb egyesület, mely számítja a játékosai játékerejét, ezt a módszert, vagy valamelyik variánsát használja.
 
Időhatárolások

Több különböző időhatárolás használható a klubban.
10/30 - A leggyakoribb ez, alapesetben minden játék ezzel fut. A klubszintű versenyek mindig ezt használják. 10 lépést kell megtenni 30 naponta. Az órák 30 nappal indulnak, és minden 10. lépésnél újabb 30 nap adódik az órákhoz. Az órák maximuma 40 nap.
10/40 - Ez egy kicsit lassabb, 10 lépést 40 nap alatt kell lelépni, az órák 40 napról indulnak, és 40 nap a növekmény minden 10. lépésnél, a maximum itt 50 nap.
10/50 - Még lassabb, 10 lépés 50 nap alatt, majd 50 nap növekmény az órákon minden 10. lépésnél, arz órák is 50 nappal indulnak. A maximum 65 nap.
5+1 - Ez pedig egy gyors időhatárolás. Az órák 5 nappal indulnak, és minden lépésnél 1 nap adódik hozzájuk. A maximum itt is 30 nap.
A szerver gondoskodik az órák kezeléséről, ő számolja a gondolkodási időket, mindent rögzít a naplókban, mese nincs.
Ha az óra lejár, a játékos először bejelentetlen szabadságra kerül. Ha ez is véget ér, ő veszít, az ellenfele pedig eredményt igényelhet.
 
Küldj megjegyzést!

Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.

A neved:


 Megjegyzés mehet 

 
Eszközök

A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak:

 Nyomtatási nézet 

Ha ajánlani akarnád ezt az oldalt valakinek:

 Küldd el emailben 

Ha más méretű betűkkel akarnád megjeleníteni ezt az oldalt:



 Frissítés 

 


    Ez egy dinamikus oldal, 12 milliszekundum alatt kszlt el.