Board   E4EC
 
Lehet külsõ segítséggel játszani a klubban?
  Külső segítség használata?


A klub Házirendje szerint a játékok folyamán külső segítség használata nem megengedett a klubban.

Nem használható tehát számítógépes program, sakkmotor (Crafty, Fritz, stb.) a lépések generálásához, ellenőrzéséhez mindaddig, amíg a játék tart.

Nem kérhető ki a nagymester ismerős, vagy más véleménye sem egy futó játékról.

Nem megengedett sakkadatbázis használata amíg a játék tart, vagy bármilyen más segítség, ami eltorzíthatja a játékosok teljesítményét. Itt a fejből való játék kötelező. Minden segítség, ami a tanulást, fejlődést szolgálja, és ami nem kapcsolódik egyetlen futó játékhoz sem, megengedett. A játék végeztével természetesen szabad az állások elemzése akár számítógép, akár más tetszőleges segítséggel, hiszen ez a tanulást, az elkövetett hibákból való okulást szolgálja.

Ha meg tudsz felelni e követelményeknek, és nem fogsz külső segítséget használni a játékaid során, akkor szívesen látunk a klubban.
Ha mindenképpen külső segítséggel szeretnél játszani, akkor most rossz helyen jársz, de nem baj, vannak olyan helyek az Interneten, ahol ez megengedett. A Linkek oldalon is találsz ilyet.

A fenti szabályok betartásának ellenőrzése a gyakorlatban nagyon nehéz, ezért bízunk a játékosok sportszerűségében, és abban, hogy tudják, itt nincs pénzdíj, amiért csalni lenne érdemes, hanem a "fair play" a lényeg.

A klub vállalhatja egyes külső szervezetek versenyeinek megrendezését, és elfogadja e szervezetek saját szabályozását. Egyes szervezetek nem tiltják például a külső segítség használatát, ezt minden verseny és játék esetében külön jelöljük. Külső segítség használata tehát ezekben, és CSAK ezekben a játékokban megengedett.


 
Hutton párosítás

Ezt a rendszert csapatversenyeken használják, a lényege, hogy sok csapatot lehet párosítani úgy, hogy minden játékos csak egy partit kell játsszon.
1921-ben dolgozta ki a skót George Dickson Hutton (1866-1929), azóta is használják sakkversenyeken, ahol sok csapatnak kell egy napon játszania.

A csapatok játékosai játékerejük alapján kerülnek sorbarendezésre, minden játékos hozzá hasonló erősségű játékossal játszik. Ha a csapatok száma nagyobb, mint a táblák száma, a csapatok egymással csak egy-egy táblán játszanak. A versenyvezetés párosítási táblázatok segítségével állítja össze a táblákat.
 
Link az E4EC-re

IGEN, jó lenne, ha tennél egy linket a honlapodra, mely a klub jelen honlapjára mutat.
Használhatod az alábbi képet és linket ehhez:

LinkImage

http://www.e4ec.org/
 
Negyesi megjegyzése (2005.12.30):

Csak köszönni tudom, hogy egyáltalán megpróbálhattam, majd 30 év után mennyit felejthettem. Sajnos még most sem tudom, hogyan tudnám elkerülni, hogy a valós állás helyett rossz állást nézzek, most is volt ilyen vereségem.De ez mind az én hülyeségem, a honlap és az egész nagyon jó
Köszönet és BUÉK


Balthus megjegyzése (2005.05.22):

1.e4 c5 2.Hf3 e6 3.Hc3 d5 4.exd5 exd5 5.Fb5+ Hc6 6.Ve2+ Fe6
7.He5

után a szerver nem fogadta el, amikor "7...He7"-et írtam, mondván, két huszárral is odaléphetek. Ez persze nem így van, mert a c6-os huszárom kötésben van, tehát a "He7" egyértelmû. Javítottam persze, de talán érdemes lenne megnézni ezt a "bug"-ot is.

Amúgy az egész szisztéma nagyon szuper, minõségi a honlap, és csak azt remélem, hogy bel- és külföldön egyaránt sikerül még jobban népszerûsíteni.


Küldj megjegyzést!

Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.

A neved:


 Megjegyzés mehet 

 
Eszközök

A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak:

 Nyomtatási nézet 

Ha ajánlani akarnád ezt az oldalt valakinek:

 Küldd el emailben 

Ha más méretű betűkkel akarnád megjeleníteni ezt az oldalt:



 Frissítés 

 


    Ez egy dinamikus oldal, 9 milliszekundum alatt készült el.