Az élő értékszám statisztikai számítás eredménye, mely számítás célja a játékosok játékerejének mérése. A módszert Élő Árpád fejlesztette ki. Mára szinte mindenhol használják, bár van néhány módosítása is, mint a Glicko módszer.
A számítás kidolgozásakor néhány előzetes adat került rögzítésre, melyek szót érdemelnek. A 2000-es értékszám az Ameriakai Nemzeti Bajnokságon 50%-os teljesítmény elérésére volt "méretezve".
Ökölszabály, hogy egy játékos általában 99%-át megnyeri azoknak a játékoknak, ahol egy 400 ponttal gyengébb játékossal játszik.
200 pontos értékszám kategóriák osztályokat alkotnak, az osztályalapú versenyek ezen osztályok alapján futnak, így hasonló erősségű játékosok játszhatnak egymással.
A következő táblázat listázza a kis történeteket, melyek innen-onnan összegyűltek. Kattints bármelyikre a részletekért.
Minden új játékos kezdetben 16 játékot játszhat egyidejűleg. Minden rendesen befejezett játékkal 2-vel növekszik ez a szám egészen 100-ig.
Rendesen befejezett egy parti, ha mattal, pattal, feladással, döntetlenben megegyezéssel, vagy döntetlen igényléssel ér véget.
Amikor már 5 játékot lejátszott egy játékos, a klub versenyeibe is benevezhet.
A párhuzamos játékok száma csökkenhet is. Ha egy játékos időkifutás miatt elveszíti egy játékát, a párhuzamos játékok maximális száma 3-mal csökken. Ez a többi komoly játékos védelmét szolgálja.
Küldj megjegyzést!
Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.
Eszközök
A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak: