Tytuł strony:[E4EC] E4 - klub szachów przez email
Podtytuł:Graj w szachy korespondencyjne przez email w klubie E4EC

 Drukuj 

 Zamknij okno 


Witamy


Sorry guys, the chess server finally stopped working at the end of 2022.
It may reborn at a later time though. Who knows?



Klub szachowy E4EC umożliwia grę w szachy korespondencyjne przez email. Szachiści z całego świata grają między sobą a ich partie są nadzorowane i zapisywane przez serwer. W naszym klubie nie gramy przeciwko programom komputerowym.

W przeciwieństwie do szachów online przez internet a także szachów rozgrywanych na szachownicy, gracze grający w szachy korespondencyjne toczą zwykle wiele partii równocześnie. Mogą one trwać kilka tygodni a nawet miesięcy. Nie ma potrzeby siedzieć przed komputerem w tym samym czasie co przeciwnik - informacja o wykonanym ruchu jest przysyłana emailem, a nad odpowiedzią można się zastanawiać kilka dni.

Używanie komputerowych programów szachowych do generowania bądź sprawdzania ruchów jest tu zabroniona. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie o zewnętrznym wspomaganiu.

Klub zaprasza wszystkie osoby posiadające adres email i gotowe stosować się do naszego Regulaminu.

Członkowstwo w klubie jest darmowe, nie stosujemy żadnych opłat, nie publikujemy reklam.

Zarejestrowani członkowie klubu mogą korzystać z wszystkich możliwości klubu. Oznacza to, że mogą...
Używanie naszego serwera oznacza, że...
Nasz serwer jest stale rozwijany, aktualnie przygotowywane są...
W przeciwieństwie do tradycyjnych szachów korespondencyjnych, gracze nie wysyłają ruchów bezpośrednio do siebie nawzajem, ale do serwera szachowego. Serwer weryfikuje poprawność ruchów, zapisuje je, oblicza czas wykorzystany do namysłu, wysyła informacje do przeciwnika, potwierdza przyjęcie ruchu a po zakończeniu partii automatycznie aktualizuje ranking graczy.
Przy wysyłaniu ruchów można stosować rozmaite notacje szachowe: standardowy zapis algebraiczny (Bxb7+), długi zapis algegraiczny (Bc6xb7+), zapis przy pomocy współrzędnych (c6b7) oraz notację korespondencyjną (3627). Można też wykorzystywać pełny zapis PGN.

Gracze są identyfikowani przy pomocy pseudonimów. Pseudonim jest ustalany w trakcie rejestracji i nie może być później zmieniony.

Serwer oblicza ranking wszystkich graczy na podstawie rozegranych przez nich partii. Wykorzystywany jest system Elo z użyciem metody Glicko.

Wszyscy szachiści, młodzi i starsi, grający na dowolnym poziomie, są mile widziani.


Miłej gry,

Andras Galos