Board   E4EC
 
Versenyek a klubban
 
Így is elküldheted az oldal címét ismerősödnek.

A te emailcímed:
A címzett emailcíme:
Esetleg üzensz is valamit neki:


Kérjük, add meg a következő képen látható két szót is:

 Mégsem   Előnézet >> 

Versenyek


A játékosok bármikor benevezhetnek a futó sakkversenyekbe.

A komoly játékosokvédelmében az új játékosok nem indulhatnak rögtön a regisztrálás után versenyekben, hanem legalább 5 helyező játékot szabályosan le kell játszaniuk előbb. Szabályosan befejezett az a játék, amelyik mattal, pattal, döntetlenben megegyezéssel, érvényes döntetlen igényléssel, vagy feladással ért véget. A barátságos, a törölt és az időkifutás miatt megszakított játékok nem számítanak bele ebbe az értékbe.

Amikor egy játékos benevez egy versenybe, azok a játékok rögtön elindulnak, melyeket a már benevezett játékosokkal játszik, a többi játék akkor, amikor a megfelelő játékos majd benevez.

Amikor egy verseny betelik, egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező új verseny indul. Ez biztosítja, hogy mindig legyen nyitott verseny, ami még fogad játékosokat.

A játékosok több versenybe is benevezhetnek, ha van elég játéklehetőségük. Ez kezdetben 16, majd kettesével emelkedik 100-ig minden szabályosan lejátszott játék után.

Más játékokat is lehet közben játszani, akár kihívással, akár párosítással, az előbbi megkötés szerint.

Minden nyert játék 1 pontot jelent, a döntetlen felet, a vereség 0-t. A verseny nyertese az, aki a legtöbb pontot gyűjti. Pontegyenlőség esetén a Sonneborg-Berger számítással elért magasabb pontszám nyer.

A versenyek játékai nyilvánosak, azaz a klub minden játékosa bármikor megnézheti a játékok állását.

A versenyek játékai mind időhatárolósak, általában 10/30-as rendszerűek, tehát legalább 10 lépést kell megtenni 30 naponként. Külső szervezetek versenyei más időhatárolás alatt is futhatnak.

A Szabadság Házirend érvényes a versenyek játékaira is. Lehet bejelenteni szabadságot, vagy ha valami gond adódik, az automatikus szabadság megvédi a futó játékokat az időkifutástól.

Jelenleg az alábbi versenyek lehetségesek:

  • Osztályalapú, 7 versenyzős, egyszeres körmérkőzéses: Az osztályalapúság biztosítja, hogy hasonló erősségű játékosok játszanak a versenyekben. Az osztályokat lásd lejjebb. Ezekben a versenyekben 7 játékos játszik egy-egy játékot a másik 6 játékossal, váltakozó színnel. Az egyidejűleg játszott játékok maximális száma így 6 minden játékosnál.
  • Többosztályú, 9 versenyzős, egyszeres körmérkőzéses: Hasonló az előzőhöz, csak itt minden versenyhez három osztály tartozik. Nagyobb értékszám különbségű játékosok is játszhatnak ugyanabban a versenyben, és egy játékos több versenyben is indulhat így.
  • Többosztályú, 6 versenyzős, kétszeres körmérkőzéses, Fischer Random: Itt is három szomszédos osztály tartozik egy versenyhez, azonban itt minden játékos két-két játékot játszik a többiekkel, egyet világossal, egyet sötéttel. Még egy fontos dolog, hogy itt a Fischer Random változat szabályai szerint folyik a játék. Egy ilyen verseny 10 párhuzamos játékot jelent mindenindulónak.
  • Meghívásos, 15 versenyzős, egyszeres körmérkőzéses: A fentihez nagyon hasonló, külső szervezetek használják ezt 15 játékossal. A nevezés a játékosok korábbi eredményei alapján lehetséges.


Az értékszámok újraszámolásra kerülnek minden egyes befejezett játék után. Ez a szokásos élő értékszám számítás, kiegészítve a Glicko rendszerrel. Kivéve azoknál a versenyeknél, ahol a klub Házirendje nem érvényes. Ezek a játékok klubszinten nem helyezők.

Nincs díjazás a klubszintű versenyekben, de játéklehetőséget, és a győzteseknek elismerést adnak.


 
Élő Árpád

ArpadElo Az élő értékszámrendszer megalkotójáról, Élő Árpádról kapta a nevét. Ő 1903-ban született, majd 10 éves korában családjával az Egyesült Államokba emigrált. A Chicago Egyetemen tanult, majd később, a Marquette Egyetemen (Milwaukee) fizika professzori címet szerzett.
Sakkozni tízéves kora tájékán tanult meg, később sok sakkversenyen is részt vett. Kilencszer volt Wisconsin állam bajnoka 1935 és 1961 között.
Aktív tagja volt az USCF-nek (United States Chess Federation - az Egyesült Államok Sakkszövetsége) megalakulása, azaz 1939 óta.
Húsz évet töltött a értékszámrendszer fejlesztésével és ellenőrzésével, a rendszert 1970-ben vette át a FIDE (World Chess Federation - Nemzetközi Sakkszövetség).
1978-ban adta ki a "The Rating of Chessplayers, Past and Present" (a sakkjátéksokok értékelése a múltban és most) című könyvét, ez a munka tekintett az élő értékszámrendszer alapjának. A legtöbb egyesület, mely számítja a játékosai játékerejét, ezt a módszert, vagy valamelyik variánsát használja.
 
Feladványok

A játékosok beküldhetik kedvenc sakkfeladványaikat, melyeket a többiek megfejthetnek.
Tehát megfejthetjük a többi játékos feladványait, és beküldhetjük a saját legkedvesebb feladványainkat.
Ha éppen minden játékodban az ellenfeled következik, nézd meg a feladványokat.
 
SPEEDER megjegyzése (2006.08.08):

de mégis hogyan néz ki ez az e-mail-ben történõ sakk játszma ? leírjuk egy üzenetben a lépéseinket és a partner meg válaszól rá újabb lépéseket és képzeljük el magunkelé egy sakktáblát és a bábukat vele együtt a lépéseinket ?


Küldj megjegyzést!

Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.

A neved:


 Megjegyzés mehet 

 
Eszközök

A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak:

 Nyomtatási nézet 

Ha ajánlani akarnád ezt az oldalt valakinek:

 Küldd el emailben 

Ha más méretű betűkkel akarnád megjeleníteni ezt az oldalt:



 Frissítés 

 


    Ez egy dinamikus oldal, 14 milliszekundum alatt kszlt el.