Board   E4EC
 
A klub játékai
  Játékok


Ha a klubban játszott játékokat keresel, akkor az Események oldalon találsz ilyeneket.

A játékosok annyi játékot játszanak a klubban, amennyit csak akarnak. A párhuzamos játékok maximális száma 100, ez egy általános beállítás a túlvállalás elkerülésére.

A klubban alapvetően három csoportba oszthatók a játékok. Ezek mind szabályos sakkjátékok, azonban bizonyos jellemzőik különbözhetnek attól függően, hogy melyik csoportba tartoznak.

A következő táblázat részletezi e három csoportba tartozó játékok tulajdonságait:

Közvetlen kihívással létrejött játékok Párosítással létrejött játékok Versenyek játékai
Értékelés Helyező, vagy barátságos Helyező Helyező
Időhatárolás Időhatárolás nélküli, 10/30-as, 10/40-es, 10/50-es, vagy 5+1-es 10/30 10/30
Megnyitás Alapállásból induló, lépéslistával (pl. adott megnyitással) induló, vagy tetszőleges pozícióból (a bábuk helyzetének megadásával) induló Alapállásból indul Alapállásból indul
Oldal A kihívó választhat, alapesetben a kihívott világos Véletlenszerű Az oldalak a verseny szabályai szerint
Változat A kihívó választhat, lehet hagyományos, vagy Fischer Random Egyelőre csak hagyományos Egyelőre csak hagyományos
Nyilvánosság Nem nyilvános Nem nyilvános Nyilvános
Törölhetőség Közös megegyezéssel Közös megegyezéssel Nem törölhető

A külső szervezetek itt megrendezett versenyei klubszinten nem helyezőek, ha nem felelnek meg a klub Házirendjének. Ezek más időhatárolás alatt is futhatnak, mint a fenti 10/30-as.


 
Pontszám

A versenysakkban egy győztes partiért egy pont jár, a döntetlenért egy fél, a vesztett parti nulla pontot ér. A verseny végén a rangsor felállítása egyszerű összeadással könnyen megvalósítható.

A korai XIX. században, amikor a modern versenyszerű játék elkezdődött, a döntetlenek nem számítottak, és az győzött, aki előbb elért egy megadott számú győzelmet, vagy akinek a legtöbb nyert partija volt egy adott számú játék után.

A sokrésztvevős versenyekben a döntetleneknek is jutott már szerep. A szabályokat úgy hozták, hogy ne legyen érdemes döntetlent játszani, de ez komoly ellenállásba üzközött. Később e szabályokat ejtették és a döntetlenek fél pontot értek.
 
Eredmény igénylése

Megszakadt játék esetén a vétlen fél eredményt igényelhet saját belátása szerint. Nem helyes feltétlenül, hogy vétlen játékos mindenképpen nyer, különösen nem ha a megszakadó játék még nagyon az elején tart, vagy kifejezetten vesztésre áll ott.
Néha kifejezetten előnytelen, ha az értékszámunk jócskán meghaladja a valós teljesítményünket, ezért itt lehetőség van a nyerés mellett döntetlent és vesztést is igényelni, sőt a játékot eredmény nélkül törölni is.
Erre akkor kerülhet sor, ha ellenfelünk kifut a gondolkodási időből, és már nincs több szabadsága az adott évre, vagy lejár a szabadsága is, vagy munkdjuk, ha ellenfelünk meggondolja magát és kilép a klubból.
Ezekben az esetekben a vétlen játékosra van bízva, hogy hogyan itéli meg a helyzetet és milyen eredményt igényel. Az ő értékszáma a döntésének megfelelően változik, a vétkes játékos mindenképpen veszít, az övé csökken.
Így mindenki választhatja a saját belátása szerint legjobb eredményt a megszakadt jáékokban, ez persze nem feltétlenül a győzelem.
A versenyek játékai mások, ott a vétlen játékos mindenképpen nyer, ott nincs eredmény igénylés.
 
Vírusok nélkül!

Virus kép Mivel a játékosok alapesetben nem tudják egymás emailcímét, és minden levelet a sakkszervertől kapnak, így a játékosok között vírusok terjedésétől nem kell tartani.
 
danger_men megjegyzése (2007.05.04):

Hogy kell elindítani a játékot?


Küldj megjegyzést!

Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.

A neved:


 Megjegyzés mehet 

 
Eszközök

A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak:

 Nyomtatási nézet 

Ha ajánlani akarnád ezt az oldalt valakinek:

 Küldd el emailben 

Ha más méretű betűkkel akarnád megjeleníteni ezt az oldalt:



 Frissítés 

 


    Ez egy dinamikus oldal, 25 milliszekundum alatt kszlt el.