Board   E4EC
 
Itt néhány történeti dolgot találhatsz
  A klub története


Az első gondolat valamikor 2001 elején formálódott. Az első néhány programsor is elkészült, hogy megnézzem, hogy lehet-e az emailsakkot egyszerűbbé tenni. Lehet-e alapítani egy sakk klubot, ahol a játékosok egyszerűen emailben játszanak? Sejtettem, hogy mekkora munka egy hagyományos emailsakk klubot üzemeltetni, de hát mire valók a számítógépek? Hogy átvegyék az emberektől a nehéz és ismétlődő feladatokat? Szerintem igen.

A klub 2001 közepén indult, akkor még csak néhány kíváncsi, megszállott játékos próbált eligazodni a szegényes lehetőségek között. Még nem volt neve a klubnak és rengeteg fontos dolog még egyszerűen nem működött.

2002 eleje volt, amikor úgy látszott, hogy megérett a nyilvánosságra, a legtöbb alapvető dolog már működött, melyek játékok kezdéséhez és folytatásához szükségesek voltak.

2002 sok fejlesztési munkával telt. Az év végére a párosítási rendszer, a PGN és FEN támogatás, az időhatárolások, a szabadság házirend, az emlékeztető rendszer és egy csomó más dolog készen volt. Játékok indítása beállított állásokból, színválasztás a kihívások során, barátságos játékok, a sakkfeladványok kezelése, csak hogy a fontosabbakat említsem.

2002. november 20-án a klub megkapta végleges nevét: E4 Emailsakk Klub lett belőle. Az angol rövidítés alapján E4EC, és honlapja is átkerült a www.e4ec.org cím alá.

És persze maradt még feladat a következő évekre is. A legnagyobb kihívás a további versenyek, és bajnokságok szervezése, illetve a meglévő dolgok finomítása.


Néhány mérföldkő:

2003.01.07: A napi lépésszám először haladta meg a 100-at.
2003.01.10: A játékosok száma elérte az 50-et.
2003.05.09: A Magyar Sakkszövetség felvette honlapjára a klubot.
2003.07.22: A napi lépésszám először haladta meg a 250-et.
2003.09.19: A játékosok száma elérte az 100-at, míg az inaktív játékosok törlésre kerültek.
2003.11.10: Megkerestek a Magyar Sakkszövetségtől, hogy az I. Magyar Email Döntő a klubban legyen megrendezve. A felkérést természetesen elfogadtam.
2004.02.24: A napi lépésszám először haladta meg az 500-at.
2004.08.27: A napi lépésszám először haladta meg az 1000-et.
2005.05.01: Megkezdődött a 10000. játék.



 
Hutton párosítás

Ezt a rendszert csapatversenyeken használják, a lényege, hogy sok csapatot lehet párosítani úgy, hogy minden játékos csak egy partit kell játsszon.
1921-ben dolgozta ki a skót George Dickson Hutton (1866-1929), azóta is használják sakkversenyeken, ahol sok csapatnak kell egy napon játszania.

A csapatok játékosai játékerejük alapján kerülnek sorbarendezésre, minden játékos hozzá hasonló erősségű játékossal játszik. Ha a csapatok száma nagyobb, mint a táblák száma, a csapatok egymással csak egy-egy táblán játszanak. A versenyvezetés párosítási táblázatok segítségével állítja össze a táblákat.
 
Visszaigazolások

Alapesetben a szerver minden beérkező levélre válaszol.
Minden bejövő lépésre tehát küld egy válaszlevelet, hogy a lépés rendben megtörtént, illetve esetleg valamilyen hiba volt vele kapcsolatban.
Amikor naponta több tíz lépést teszünk, bizony zavaró lehet a sok válasz, a sok "Lépés rendben" üzenet. Van egy beállítás, ami után csak akkor küld a szerver választ, ha hiba történt a lépés végrehajtásával. Amikor egy lépés rendben megtörtént, nem válaszol, csak hiba esetén.
Ez a Csökkentett Emailforgalom beállítás, megkímél minket az unalmas visszaigazolásoktól, csak akkor küld, ha muszály.
 
Küldj megjegyzést!

Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.

A neved:


 Megjegyzés mehet 

 
Eszközök

A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak:

 Nyomtatási nézet 

Ha ajánlani akarnád ezt az oldalt valakinek:

 Küldd el emailben 

Ha más méretű betűkkel akarnád megjeleníteni ezt az oldalt:



 Frissítés 

 


    Ez egy dinamikus oldal, 73 milliszekundum alatt készült el.