Board   E4EC
 
Versenyek a klubban
  Versenyek


A játékosok bármikor benevezhetnek a futó sakkversenyekbe.

A komoly játékosokvédelmében az új játékosok nem indulhatnak rögtön a regisztrálás után versenyekben, hanem legalább 5 helyező játékot szabályosan le kell játszaniuk előbb. Szabályosan befejezett az a játék, amelyik mattal, pattal, döntetlenben megegyezéssel, érvényes döntetlen igényléssel, vagy feladással ért véget. A barátságos, a törölt és az időkifutás miatt megszakított játékok nem számítanak bele ebbe az értékbe.

Amikor egy játékos benevez egy versenybe, azok a játékok rögtön elindulnak, melyeket a már benevezett játékosokkal játszik, a többi játék akkor, amikor a megfelelő játékos majd benevez.

Amikor egy verseny betelik, egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező új verseny indul. Ez biztosítja, hogy mindig legyen nyitott verseny, ami még fogad játékosokat.

A játékosok több versenybe is benevezhetnek, ha van elég játéklehetőségük. Ez kezdetben 16, majd kettesével emelkedik 100-ig minden szabályosan lejátszott játék után.

Más játékokat is lehet közben játszani, akár kihívással, akár párosítással, az előbbi megkötés szerint.

Minden nyert játék 1 pontot jelent, a döntetlen felet, a vereség 0-t. A verseny nyertese az, aki a legtöbb pontot gyűjti. Pontegyenlőség esetén a Sonneborg-Berger számítással elért magasabb pontszám nyer.

A versenyek játékai nyilvánosak, azaz a klub minden játékosa bármikor megnézheti a játékok állását.

A versenyek játékai mind időhatárolósak, általában 10/30-as rendszerűek, tehát legalább 10 lépést kell megtenni 30 naponként. Külső szervezetek versenyei más időhatárolás alatt is futhatnak.

A Szabadság Házirend érvényes a versenyek játékaira is. Lehet bejelenteni szabadságot, vagy ha valami gond adódik, az automatikus szabadság megvédi a futó játékokat az időkifutástól.

Jelenleg az alábbi versenyek lehetségesek:

  • Osztályalapú, 7 versenyzős, egyszeres körmérkőzéses: Az osztályalapúság biztosítja, hogy hasonló erősségű játékosok játszanak a versenyekben. Az osztályokat lásd lejjebb. Ezekben a versenyekben 7 játékos játszik egy-egy játékot a másik 6 játékossal, váltakozó színnel. Az egyidejűleg játszott játékok maximális száma így 6 minden játékosnál.
  • Többosztályú, 9 versenyzős, egyszeres körmérkőzéses: Hasonló az előzőhöz, csak itt minden versenyhez három osztály tartozik. Nagyobb értékszám különbségű játékosok is játszhatnak ugyanabban a versenyben, és egy játékos több versenyben is indulhat így.
  • Többosztályú, 6 versenyzős, kétszeres körmérkőzéses, Fischer Random: Itt is három szomszédos osztály tartozik egy versenyhez, azonban itt minden játékos két-két játékot játszik a többiekkel, egyet világossal, egyet sötéttel. Még egy fontos dolog, hogy itt a Fischer Random változat szabályai szerint folyik a játék. Egy ilyen verseny 10 párhuzamos játékot jelent mindenindulónak.
  • Meghívásos, 15 versenyzős, egyszeres körmérkőzéses: A fentihez nagyon hasonló, külső szervezetek használják ezt 15 játékossal. A nevezés a játékosok korábbi eredményei alapján lehetséges.


Az értékszámok újraszámolásra kerülnek minden egyes befejezett játék után. Ez a szokásos élő értékszám számítás, kiegészítve a Glicko rendszerrel. Kivéve azoknál a versenyeknél, ahol a klub Házirendje nem érvényes. Ezek a játékok klubszinten nem helyezők.

Nincs díjazás a klubszintű versenyekben, de játéklehetőséget, és a győzteseknek elismerést adnak.


 
Al-Adli

Al-AdliKörülbelül 800 évvel Krisztus születése után az arab világban a sakk már jól ismert volt. Al-Adli volt az egyik legnagyobb játékosa a kornak, egészek 847-ig. A kalifa legjobb barátja volt, költő és államhivatalnok egyszerre.
A játék akkoriban még egy kicsit más volt, mint ahogy mi ismerjük. A kezdő állás ugyanaz volt, úgyanúgy lépett a király, a huszár és a bástya is, mint most. A vezér volt a leggyengébb tiszt, mert egyetlen mezőt léphetett és csak átlósan. A futó is átlósan mozgott, de csak két mezőt. Nem ugorhatott át más bábukat, nem támadta és nem is védte a szomszédos mezőit. A gyalogok csak egyet léptek, sáncolás pedig egyáltalán nem létezett.
 
Visszaigazolások

Alapesetben a szerver minden beérkező levélre válaszol.
Minden bejövő lépésre tehát küld egy válaszlevelet, hogy a lépés rendben megtörtént, illetve esetleg valamilyen hiba volt vele kapcsolatban.
Amikor naponta több tíz lépést teszünk, bizony zavaró lehet a sok válasz, a sok "Lépés rendben" üzenet. Van egy beállítás, ami után csak akkor küld a szerver választ, ha hiba történt a lépés végrehajtásával. Amikor egy lépés rendben megtörtént, nem válaszol, csak hiba esetén.
Ez a Csökkentett Emailforgalom beállítás, megkímél minket az unalmas visszaigazolásoktól, csak akkor küld, ha muszály.
 
SPEEDER megjegyzése (2006.08.08):

de mégis hogyan néz ki ez az e-mail-ben történõ sakk játszma ? leírjuk egy üzenetben a lépéseinket és a partner meg válaszól rá újabb lépéseket és képzeljük el magunkelé egy sakktáblát és a bábukat vele együtt a lépéseinket ?


Küldj megjegyzést!

Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.

A neved:


 Megjegyzés mehet 

 
Eszközök

A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak:

 Nyomtatási nézet 

Ha ajánlani akarnád ezt az oldalt valakinek:

 Küldd el emailben 

Ha más méretű betűkkel akarnád megjeleníteni ezt az oldalt:



 Frissítés 

 


    Ez egy dinamikus oldal, 12 milliszekundum alatt készült el.