A következõ három módszer bámelyikével kapcsolatba léphetsz velünk.
Légy szíves vedd figyelembe, hogy sok üzenetet válaszolunk meg naponta, légy egyértelmû és lényegre törõ, és hagyd az összes korábbi beszélgetést beidézve a leveledben.
1. Kapcsolat emailen keresztül
Légy szíves válaszd ki a megfelelõ személyt és emailcímet a következõ táblázatból:
Terület
Személy
Emailcím
Írj a segitseg@e4ec.org-ra, ha segítségre szorulnál a szerver használatával kapcsolatban
Írj a Postmaster-nek, ha bármi gondod adódott volna emailek nekünk vagy a sakkszervernek való küldésével, illetve tõlünk, vagy a sakkszervertõl való fogadásával
Használhatod a következõ formot is, ha üzenetet akarsz küldeni nekünk.
3. Kapcsolat a fórumokon keresztül
Ha a klub regisztrált játékosa vagy, használhatod a webes fórumokat is arra, hogy kapcsolatba lépj velünk. A többi játékos és a látogatók is elolvashatják majd az üzenetedet, ez tehát egy nyilvánosabb forma, mint az elõzõ kettõ.
A fórumokat itt találod: http://www.e4ec.org/sakk_forum.html
Ezt a rendszert csapatversenyeken használják, a lényege, hogy sok csapatot lehet párosítani úgy, hogy minden játékos csak egy partit kell játsszon.
1921-ben dolgozta ki a skót George Dickson Hutton (1866-1929), azóta is használják sakkversenyeken, ahol sok csapatnak kell egy napon játszania.
A csapatok játékosai játékerejük alapján kerülnek sorbarendezésre, minden játékos hozzá hasonló erősségű játékossal játszik. Ha a csapatok száma nagyobb, mint a táblák száma, a csapatok egymással csak egy-egy táblán játszanak. A versenyvezetés párosítási táblázatok segítségével állítja össze a táblákat.
Az igazságot megvallva, egy lépés elírása a levelezési sakkban végzetes is lehet.
Persze, attól függ, hogy az elírás után a lépés érvényes-e, vagy sem. Például, ha a sakk jelölése hiányzik, az ellenfelünk visszaküldheti a lépést nekünk javításra.
De ha két huszárunk van, az egyik tud lépni e4-re, a másik e5-re, és elírjuk a 12.He4 lépésünket 12.He5-re, akkor aztán nincs mód arra, hogy bebizonyítsuk, hogy a másik huszárra gondoltunk.
Ez egy valós probléma, de a szerver alapú levelezési sakkban, amit ez a klub kínál, feloldható.
Alapesetben a szerver nagyon elnézõ a lépések fogadásakor, elfogadja a hibás lépést is, ha az még egyértelmû, pótolja az ütés-, sakk- vagy mattjelet, nem követeli meg a lépésszámot sem, stb. Ez azért van így, hogy kevesebb lépést kelljen visszautasítani, azonban ez növeli az esélyét annak, hogy egy elírt lépésünk egy másik lépésként legyen érvényes.
Azok a játékosok, akik manuálisan készítik el lépéseiket, és így néha bizony elírják õket, a SzigoruMod beállítást hasznosnak találhatják.
Ha bekapcsolják, a szerver csak hiánytalan, teljesen korrekt lépéseket fogad el tõlük, mint az alábbi példa: Lepes 1234 12.Hd2-e4
Szigorú módban a szerver megköveteli a lépésszámot, világos esetén egy, sötétként három pontot, a lépõ bábu nevét (még gyalog esetén is), a forrás mezõt, az ütésjelet vagy egy kötõjelet, a célmezõt is, sõt a sakk- vagy mattjelet is, ha szükséges.
Ily módon az elírás veszélye igény szerint jelentõsen csökkenthetõ.
Küldj megjegyzést!
Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.
Eszközök
A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak: