Ezt a rendszert csapatversenyeken használják, a lényege, hogy sok csapatot lehet párosítani úgy, hogy minden játékos csak egy partit kell játsszon.
1921-ben dolgozta ki a skót George Dickson Hutton (1866-1929), azóta is használják sakkversenyeken, ahol sok csapatnak kell egy napon játszania.
A csapatok játékosai játékerejük alapján kerülnek sorbarendezésre, minden játékos hozzá hasonló erősségű játékossal játszik. Ha a csapatok száma nagyobb, mint a táblák száma, a csapatok egymással csak egy-egy táblán játszanak. A versenyvezetés párosítási táblázatok segítségével állítja össze a táblákat.
A következő táblázat listázza a kis történeteket, melyek innen-onnan összegyűltek. Kattints bármelyikre a részletekért.
Minden új játékos kezdetben 16 játékot játszhat egyidejűleg. Minden rendesen befejezett játékkal 2-vel növekszik ez a szám egészen 100-ig.
Rendesen befejezett egy parti, ha mattal, pattal, feladással, döntetlenben megegyezéssel, vagy döntetlen igényléssel ér véget.
Amikor már 5 játékot lejátszott egy játékos, a klub versenyeibe is benevezhet.
A párhuzamos játékok száma csökkenhet is. Ha egy játékos időkifutás miatt elveszíti egy játékát, a párhuzamos játékok maximális száma 3-mal csökken. Ez a többi komoly játékos védelmét szolgálja.
Küldj megjegyzést!
Adj hangot az oldalról alkotott véleményednek, mondd el a többi látogatónak is.
Eszközök
A könnyebb nyomtathatóság érdekében van nyomtatóbarát változata is ennek az oldalnak: