Board   E4EC
 
Zapisy do naszego klubu.
  Rejestracja gracza


Zapraszamy wszystkich chętnych posiadających działający adres email i gotowych stosować się do obowiązujących w naszym klubie przepisów.

Przed rejestracją prosimy o przejrzenie strony Czy to dla mnie?, powinna ona pomóc zdecydować, czy ten sposób gry w szachy będzie Ci odpowiadał.

Członkowstwo i gra w klubie są całkowicie darmowe, nie są też związane z żadnymi akcjami reklamowymi.

Zapisanie się do klubu jest proste, wystarczy wysłać odpowiedni email do serwera szachowego.
Uwaga: nie jest jeszcze dostępna polskojęzyczna wersja serwera szachowego, wiadomości email z informacjami o ruchach itp są przysyłane w języku angielskim (można też wybrać niemiecki). Prace nad polską wersję językową trwają, pierwsza wersja powinna się ukazać w przeciągu najbliższych miesięcy.

Rejestracja - najprostsza metoda

Wypełnienie poniższego formularza spowoduje przygotowanie emaila rejestracyjnego w odpowiednim formacie. Podaj pseudonim pod którym chcesz występować oraz swój ranking (jeśli go znasz). Gdy klikniesz przycisk Zarejestruj, Twój program pocztowy wyświetli gotowy do wysłania list, zawierający wszystkie niezbędne informacje. Po prostu wyślij ten list.

Rejestracja gracza
Pseudonim (wymagany)
Ranking (tylko, jeśli go znasz)

Zarejestruj


Jeśli po wypełnieniu powyższego formularza program pocztowy nie otworzył się, prawdopodobnie masz wyłączoną obsługę javascriptu w przeglądarce. Zarejestruj się według instrukcji poniżej (albo włącz javascript i spróbuj ponownie).

Rejestracja -prosta metoda

Wyślij email do chess@e4ec.org.
Temat listu jest nieważny, może być pusty. Treść listu musi być następująca:
Register pseudonim ranking
Zamiast pseudonim podaj pseudonim, pod którym chcesz występować.
Zamiast ranking podaj swój ranking (jeśli go znasz). W takim wypadku rozpoczniesz grę w klubie z tym właśnie rankingiem. Podawaj tylko znany, prawdziwy ranking. Musi być to liczba z zakresu od 800 do 2600. Jeśli jej nie podasz, zostanie użyta domyślna wartość 1200. ELO wysokości 1200 oznacza gracza średniej klasy.

Poniżej dwa przykłady:
Register Bob
Register Superman 1722
Nasz serwer szachowy odpowiada na każdy email. Jeśli wybrany pseudonim nie jest jeszcze używany i spełnia zasady opisane w prawym panelu, serwer wyśle kod potwierdzający, który musi zostać odesłany z powrotem w celu zakończenia rejestracji. Od tego momentu będziesz pełnoprawnym graczem klubu.

Jeżeli kiedykolwiek rozmyślisz się i postanowisz wypisać z naszego klubu, możesz to zrobić w równie prosty sposób, przy pomocy krótkiego polecenia.


 
Wybór pseudonimu

Przed rejestracją zastanów się nad pseudonimem, pod którym będziesz znany w klubie. Musi być unikalny, nie możesz wybrać pseudonimu już używanego przez innego gracza. Pseudonim musi spełniać następujące warunki:
  • mieć długość od 2 do 10 znaków.
  • zaczynać się od małej lub dużej nieakcentowanej litery.
  • zawierać jedynie nieakcentowane małe i duże litery, cyfry i niektóre znaki specjalne: _ - . ! ( ) $.
Po rejestracji będziesz mógł podać także swoje prawdziwe imię i nazwisko (jeśli będziesz tego chcieć), dlatego wybierz pseudonim, którego nie będziesz się wstydzić.

Prosimy, nie wybieraj obraźliwego czy złośliwego pseudonimu, koncentrujmy się na grze.
 
Ranking

Jeśli grałeś już w szachy, możesz znać swój ranking ELO. Może być to ranking uzyskany w rozgrywkach Twojej szachowej federacji (normalnych szachów), federacji szachów korespondencyjnych, ranking IECG lub IECC (szachów przez email). Niezależnie od pochodzenia, możesz użyć go do ustalenia swojego początkowego rankingu w E4EC.

Ranking Elo zwykle należy do zakresu od 600 do 2900:
  • Początkujący gracze, dzieci mają zwykle ranking poniżej 1000.
  • Średniej klasy gracze mają zwykle ranking z zakresu 1200-1400.
  • Silni gracze mają ranking od 1400 do 2000.
  • Naprawdę sillni, zawodowi gracze mają ranking ponad 2000.
  • Mistrz świata ma ranking ponad 2800.
Jeśli nie masz żadnego rankingu, nie podawaj go w czasie rejestracji (nie wpisuj nic w polu ranking formularza, pomiń go wysyłając email rejestracyjny). W takim wypadku otrzymasz początkowy ranking 1200, będzie się on znacznie zmieniał po każdej zakończonej partii - dość szybko osiągając wartość odpowiadającą Twojej faktycznej sile gry. Jeśli podasz początkowy ranking, będzie się on zmieniał wolniej.
 
Twoja uwaga

Pozostaw swoją opinię o tej stronie dla innych odwiedzających.

Twoje imię:


 Wyślij uwagę 

 
Narzędzia

Wersja tej strony przeznaczona do wydruku:

 Do druku 

Poinformuj kogoś o tej stronie:

 Wyślij link 

Zmień rozmiar czcionki: Zmień 

 


    This is a dynamic page, took 5 milliseconds to generate it.