Board   E4EC
 
Aby się z nami skontaktować...
 
Wyślij adres tej strony do swojego znajomego.

Twój adres email:
Adres email odbiorcy:
Opcjonalna dodatkowa informacja:


Please give the two security words shown on the image bellow:

 Anuluj   Podgląd >> 

Kontakt


Z osobami zarządzającymi i rozwijającymi klub można się skontaktować na cztery sposoby.
Ponieważ każdego dnia otrzymujemy wiele listów, prosimy o formułowanie ich w zwarty i zrozumiały sposób, a w razie dłuższych dyskusji o cytowanie kluczowych fragmentów wcześniejszych listów.

1. Kontakt przez email

Można skorzystać z podanych niżej adresów. Uwaga: z wyjątkiem pierwszego z nich, pozostałe wymagają komunikacji w języku angielskim.

Cel Osoba Email
Polski zespół udziela pomocy użytkownikom nie posługującym się językom angielskim Zespół polski pomoc@e4ec.org
Zespół supportowy udziela pomocy w razie problemów z używaniem serwera, przyjmuje zgłoszenia błędów, wyjaśnia wątpliwości Support support@e4ec.org
Z Andras Galosem należy się kontaktować w sprawach nie należących do wymienionych tu kategorii Andras Galos galosa@e4ec.org
Webmaster przyjmuje zgłoszenia problemów i uwag związanych z serwisem WWW. Webmaster webmaster@e4ec.org
Postmaster obsługuje zgłoszenia problemów związanych z wysyłaniem lub odbieraniem listów, tak od/do nas, jak od/do serwera szachowego. Postmaster postmaster@e4ec.org


2. Formularz zgłoszeniowy

Wiadomość do nas można wysłać też przy pomocy poniższego formularza. Metoda ta może być przydatna w razie problemów z komunikacją przez email.
Do: (Odbiorca)
Twoja nazwa: (Twoje imię i nazwisko albo pseudonim)
Twój email: (Adres email pod który mamy wysłać odpowiedź)
Temat: (O czym jest wiadomość)
Wiadomość:

3. Forum

Można także skorzystać z forum.
Forum są bardziej publiczne, wszyscy odwiedzający mogą przeczytać umieszczone tam wiadomości.
Metoda ta jezt zalecana przy poważnych problemach z komunikacją przez email, a także gdy wskazane jest by wiadomość została przeczytana (czy skomentowana) przez innych.
Forum znajduje się pod adresem http://www.e4ec.org/forum.html
Nie klikaj tu.



 
Wilhelm Steinitz

SteinitzBorn in 1836 in Prague, world champion between 1866 and 1894.
He laid down the base of positional game, therefore he is known as the founder of the modern chess. No doubt, Steinitz has opened a new chapter in the history of the game. Because of his careness, efforts for the economical play, the great attackers of his age (Chigorin, Gunsberg) have lost in order. His approach was not appreciated by the age he lived in. Players didn't take too much care of the pawn, the structure of the game, opposing to Steinitz, who probably took too much care of these.
On the first official world championship, in 1886 in New York and in St. Luis, Steinitz played 10:5 with 5 draws against the Polish Johannes Hermann Zukertort. He defended his title against Isidor Gunsberg, and twice against Mihail Chigorin too. Then lost it in 1894 against Emanuel Lasker in the final.
Finished his life in 1900 in New York in a mental hospital.
 
Zegar

Obsługujemy kilka rodzajów zegara.
10/30 - domyślny zegar, wykorzystywany w turniejach i w partiach kojarzonych przez serwer. 10 ruchów musi zostać wykonanych w przeciągu 30 dni. Na początku partii zegar wskazuje 30 dni, czas spędzony na myśleniu nad każdym posunięciem jest na bieżąco od niego odejmowany, co 10 ruchów do zegara jest dodawane nowe 30 dni. W żadnym momencie zegar nie może wskazywać więcej niż 40 dni.
10/40 - nieco wolniejszy zegar, na wykonanie 10 ruchów jest 40 dni, dodawane jest także 40 dni a maksimum wynosi 50 dni.
10/50 - jeszcze wolniejszy wariant, 50 dni na 10 ruchów, 50 dni dodawanych co 10 ruchów, maksimum wynoszące 65 dni.
5+1 - szybka gra. Na początku partii na zegarze jest 5 dni, czas spędzony na myśleniu jest odejmowany na bieżąco, po każdym ruchu dodawany jest 1 dzień. Zegar nie może wskazywać więcej niż 30 dni.
Zegarem zarządza serwer, na bieżąco prowadząc ewidencję czasu - dodając i odejmując co trzeba i zapisując wszystkie zdarzenia związane z partią w logach.
Po wyczerpaniu całego czasu serwer uznaje, iż gracz wziął niezapowiedziany urlop. Gdy i ten się skończy, przeciwnik ma prawo ustalić wynik.
 
Twoja uwaga

Pozostaw swoją opinię o tej stronie dla innych odwiedzających.

Twoje imię:


 Wyślij uwagę 

 
Narzędzia

Wersja tej strony przeznaczona do wydruku:

 Do druku 

Poinformuj kogoś o tej stronie:

 Wyślij link 

Zmień rozmiar czcionki:



 Zmień 

 


    This is a dynamic page, took 13 milliseconds to generate it.